Izrael tárgyalna
2006. november 27. 13:38
MNO
Izrael hajlandó kivonulni több palesztin területről a békéért cserébe, és kész tárgyalni a fogolycseréről is – jelentette be az izraeli miniszterelnök.
Ehud Olmert elmondta: több palesztin foglyot is elengednének azért az izraeli katonáért cserébe, akit palesztin fegyveresek hurcoltak el júniusban izraeli területről. A kormányfő egyben kifejezte reményét, hogy felújíthatják az izraeli-palesztin béketárgyalásokat, amelyek eredményeképpen megalakulhatna a palesztin állam Ciszjordániában és a Gázai övezetben.
Előzőleg az izraeli hadsereg két palesztint ölt meg a ciszjordániai Dzsenín közelében. Egy fegyveres aktivista tűzharcban vesztette életét, szomszédját, egy 50 éves asszonyt pedig a katonák tévedésből lőtték le, amikor segíteni akart az áldozaton. Az incidens egy nappal követte a Gázai övezetben életbe lépett tűzszünetet Izrael és a palesztinok között.
(radio.hu)
Kiadja a Nemzet Lap és Könyvkiadó Kft. © 2001-2006

