Külföldről ismét felfegyverezték a Hezbollahot
2006. november 25. 14:19
MNO
A jelek szerint Izraelnek nem sikerült jelentősen meggyengíteni a Hezbollahot. Hírszerzők szerint a nyári harcok után néhány hónap alatt külföldről ismét felfegyverezték a síita milíciát.
A Hezbollah Libanonban mára sikeresen visszaszerezte a nyári háború előtti rakétaállományát – jelentették Bejrútban a Time magazinnak. Izraelben komoly jelentőséget tulajdonítanak a hírnek, különösen annak, hogy állítólag ismét 20 ezer rövidtávú rakétájuk van, ami ellen egyelőre nincs hatásos védekezés.
Izraelben eddig úgy vélték, hogy máig mindössze a háború előtti mennyiség fele található a Hezbollahnál, de Bejrútban élő nyugatiak becslései szerint a békefenntartók és a libanoni hadsereg erőfeszítéseinek dacára máris feltöltötték raktáraikba a régi készleteket.
A kérdés különösen érdekes a jelenlegi ingatag libanoni belpolitikai viszonyok közepette, amikor a Hezbollah kilépett a kormányból és azzal fenyegetőzik, hogy utcára viszi a híveit, ha nem kap nagyobb arányú politikai képviseletet. Amikor várhatóan vasárnap szavaz arról a kormány, hogy nemzetközi bírák elé viszik-e a 2005-ös Haríri-gyilkosságot, miközben már újabb, szintén valószínűleg Szíriából irányított politikai gyilkosság próbálja megfélemlíteni a szír-ellenes erőket.
(Magyar Rádió)
Kiadja a Nemzet Lap és Könyvkiadó Kft. © 2001-2006

