Forrás: Magyar Rádió

Az izraeli külügyminiszter ismételten Irán elleni szankciókat sürgetett – ezúttal Los Angelesben.

Cipi Livni, aki egyben miniszterelnök-helyettes is, újságíróknak azt mondta, fegyverkezési verseny indulhat meg a Közel-Keleten, ha az iszlám köztársaság atomfegyvert állít elő.

Irán nukleáris ügyekben illetékes főtárgyalója, Ali Laridzsáni moszkvai látogatása alkalmából megismételte, hogy Teherán kész ugyan tárgyalni vitatott atomprogramjáról, de nem mond le arról a jogáról, hogy hasznosítsa az atomenergiát. Az iráni diplomata hozzátette: országa kész fogadni a NemzetköziAtomenergia-ügynökség ellenőreit.

Laridzsáni pénteken Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel és Igor Ivanovval, az orosz nemzetbiztonsági tanács titkárával folytatott megbeszélést Moszkvában.

MR

Comments are closed.