Forrás: Magyar Rádió

Európa legnagyobb zsinagógáját avatták fel Münchenben a hírhedt kristályéjszaka hatvannyolcadik évfordulóján.

A bajor fővárosban – ahol a legnagyobb németországi zsidó közösség él – az ünnepséget a Németországi Zsidók Központi Tanácsa kívánságára tartották ezen a napon, hogy emlékezzenek az 1938-as pogrom kezdetére. Horst Köhler államfő az avató ünnepségen a gyász és az emlékezés napjának nevezte az évfordulót. Az elnök harcot sürgetett mindenfajta szélsőjobboldali megnyilvánulás ellen, utalt arra, hogy Németországban még mindig létezik nyílt és lappangó antiszemitizmus.

MR

Comments are closed.