Európa legnagyobb zsinagógáját avatták fel Münchenben a hírhedt kristályéjszaka hatvannyolcadik évfordulóján.
A bajor fővárosban – ahol a legnagyobb németországi zsidó közösség él – az ünnepséget a Németországi Zsidók Központi Tanácsa kívánságára tartották ezen a napon, hogy emlékezzenek az 1938-as pogrom kezdetére. Horst Köhler államfő az avató ünnepségen a gyász és az emlékezés napjának nevezte az évfordulót. Az elnök harcot sürgetett mindenfajta szélsőjobboldali megnyilvánulás ellen, utalt arra, hogy Németországban még mindig létezik nyílt és lappangó antiszemitizmus.
MR

