Az izraeli hadsereg keddre virradóra kivonult a Gázai övezetben fekvő Bét-Hanúnból – közölte egy katonai szóvivő.
A hadsereg közlése szerint az izraeli erők az övezet északi részében, a városon kívül foglaltak el állásokat. A bét-hanúni volt a legjelentősebb offenzíva, amióta az izraeli hadsereg és a telepesek tavaly elhagyták a Gázai övezetet: a hat napig tartó hadműveletben több mint ötven palesztin halt meg.
MR

