Forrás: Magyar Rádió

Az izraeli hadsereg egyelőre nem tervezi hadműveletének leállítását a Gázai övezetben, és mindaddig folytatja fegyveres akcióit, amíg kitűzött céljait el nem éri – jelentette be rádiónyilatkozatában az izraeli védelmi miniszter helyettese.

Efrajim Szneh egyfelől abban jelölte meg a hadművelet célját, hogy mérjen súlyos csapást a palesztin területeket kormányzó iszlámista Hamász szervezet „infrastruktúrájára”, másfelől pedig abban, hogy szorítsa hátrébb az izraeli határtól azokat a palesztin fegyvereseket, akik rakétákat szoktak kilőni izraeli területekre.

Eddig 44 palesztin vesztette életét az izraeli hadsereg gázai övezeti offenzívája következtében.

MR

Comments are closed.