Forrás: Magyar Rádió

Izraeli harcigépek Bejrút fölé repültek.

Az Egyesült Államok is bírálja Izraelt, amiért légiereje berepül a libanoni főváros fölé – közölte egy magas rangú izraeli tisztviselő. Washington ugyanis attól tart, hogy az akciók rontják a térség biztonságát. Az ENSZ-főtitkár libanoni megbízottja felszólította Izraelt, hogy szüntesse be a berepüléseket, amelyek sértik Libanon szuverenitását és a Biztonsági Tanács határozatát.

A libanoni rendőrség szerint az izraeli gépek egészen kis magasságban végeztek berepüléseket kedden Bejrút és Dél-Libanon felett, a libanoni légvédelmi ütegek rá is lőttek a repülőkre.

MR

Comments are closed.