Forrás: Magyar Rádió

Ciszjordániában kövekkel és fémrudakkal támadtak zsidó telepesek palesztin földművesekre, hárman megsérültek.

Az eset egy olyan egy engedély nélkül épített zsidó településnél történt, amelynek lebontását az izraeli kormány korábban megígérte. A verekedőket a kiérkező izraeli katonák választották szét.

Az elmúlt években gyakran támadtak meg zsidó telepesek palesztinokat az olajbogyószüret idején, ezért izraeli katonák védik a földműveseket. Most nem kértek védelmet a palesztinok – közölte az izraeli rendőrség.

MR

Comments are closed.