Ciszjordániában kövekkel és fémrudakkal támadtak zsidó telepesek palesztin földművesekre, hárman megsérültek.
Az eset egy olyan egy engedély nélkül épített zsidó településnél történt, amelynek lebontását az izraeli kormány korábban megígérte. A verekedőket a kiérkező izraeli katonák választották szét.
Az elmúlt években gyakran támadtak meg zsidó telepesek palesztinokat az olajbogyószüret idején, ezért izraeli katonák védik a földműveseket. Most nem kértek védelmet a palesztinok – közölte az izraeli rendőrség.
MR

