Forrás: Magyar Rádió

Ehud Olmert a Hamásszal nem hajlandó tárgyalni.

Az izraeli kormányfő közölte, hogy kész azonnal találkozni a palesztin elnökkel. Ehud Olmert az izraeli parlamentben a béketárgyalások legitim partnerének nevezte Mahmúd Abbászt, ugyanakkor hangsúlyozta: a palesztin területeken kormányzó Hamásszal mindaddig nem tárgyal, amíg a szervezet el nem ismeri Izraelt, és le nem mond az erőszakról.

Ehud Olmert béketárgyalásokra szólította fel a libanoni kormányfőt, Fuád Szinjórát is.

MR

Comments are closed.