A holokauszt több mint 400 ezer romániai áldozatát idézi majd az az emlékmű, melynek alapkövét rakták le Bukarestben.
A holokauszt romániai emléknapján Traian Basescu államfő beszédében azt mondta: az emlékmű a románoknak azt a szándékát jelzi, hogy fel akarják tárni igazi történelmüket.
Kijelentette: soha nem szabad megismétlődniük azoknak a bűnöknek, amelyeket a román állam követett el a zsidók és a romák egykori diszkriminálásával.
MR

