Forrás: Magyar Rádió

Az ENSZ főtitkára a volt algériai külügyminisztert nevezte ki közvetítőnek az izraeli-libanoni fogolycsere ügyében. Erről a Jerusalem Post című izraeli napilap adott hírt, ENSZ-forrásokra hivatkozva.

Kofi Annan hétfőn Szaúd-Arábiában közölte, hogy kész közvetíteni a Hezbollah síita szervezet által elhurcolt katonák kiszabadításában. Izraeli illetékesek közben megerősítették: nem kérték, hogy az ENSZ közbenjárjon az ügyben.

A Hezbollah fegyveresei július közepén támadtak meg egy izraeli határőrposztot, a rajtaütésben nyolc katonát megöltek, kettőt pedig foglyul ejtettek. Az akció Izrael és a Hezbollah között 34 napos háborút robbantott ki.

MR

Comments are closed.