Forrás: Híradó

Kalifornia után Chicago-ban sem lehet kacsát, libát tömni. Az eljárást ugyanis az amerikaiak 80 százaléka kegyetlenségnek tartja

Az Európai Unióban egyébként betiltották az erőszakos hízlalást. Csak két országnál tettek kivételt, a tradíciók miatt Franciaországban és Magyarországon továbbra is lehet libát tömni.

Chicagóban eddig egy tucat étteremben szerepelt a hízott libamáj az étlapon, az Egyesült Államokban pedig évente 20 millió dollárt költenek rá az ínyencek. Ahhoz, hogy a finom falatok az asztalra kerüljenek, az állatokkat megtömik, azaz erőszakkal felhízlalják őket.

Az állatvédő szervezetek a libák, kacsák tömését kegyetlenségnek tartják. Ezzel ért egyet az amerikaiak többsége.

Ennek ellenére a libamáj nem fog eltűnni az ínyencek asztaláról. A kulináris élvezethez persze kell a szakértő tálalás is, és már kész is az ünnepi ebéd.

További hírek a tudomány világából!Ősi öntözőcsatornák IzraelbenAz érzéstelenítés rejtélyének nyomábanNem vette át a matematikai „Nobel-díjat” a Poincaré-sejtést megfejtő matematikusAz orkák is kedveskedéssel simítják el a vitákatElősegíti a pestis terjedését a melegedő klímaÖn is neandervölgyi?Fejlesztik a gyógyszeres rágógumitA fogyásbarát étrend titkai

Híradó

Comments are closed.