Forrás: Index

Portfolio.hu

Igen valószínű, hogy csökkenhet benzin hazai ára – írja a Portfolio.hu. A kész benzin tőzsdei jegyzésára 9 százalékkal csökkent az elmúlt egy hétben, ami a forint gyengülése miatt forintban kifejezve ugyan kevésbé, de így is 7,5 százalékkal tette olcsóbbá az üzemanyagot.

Benzinár-csökkentés irányába mutat a jegyzésárak alakulása. A benzin esetében forintban kifejezve 7,5 százalékos visszahúzódás volt megfigyelhető az elmúlt egy hétben, míg a gázolaj esetében 3,1 százalékot csökkent a jegyzésár. A mérséklődés mindkét termék esetében a nemzetközi (dollárban számított) jegyzésár csökkenésének köszönhető (benzin -9 százalék, gázolaj -4,5 százalék), de mivel a forint valamelyest gyengült az egy héttel ezelőtti állapothoz képest, ez enyhítette a magyar pénzben kifejezett jegyzésárak lemorzsolódását.

Kattintson a nagyításhoz!

Mint ismeretes, a Mol a múlt héten nem változtatott a nagykereskedelmi üzemanyagárakon, annak ellenére, hogy a jegyzésárak kismértékű emelkedést mutattak múlt hétfőn az egy héttel korábbi állapothoz képest. Ebből kiindulva elképzelhető, hogy a gázolaj ára a fentiek ellenére nem változik majd, ám a benzin esetében igen valószínű bizonyos mértékű csökkentés.

Az elmúlt hét hétfőjén az egyik legnagyobb amerikai olajmező leállása borzolta a kedélyeket az olaj piacán, így a brent típus azonnali londoni jegyzésára szerdán 78,61 dolláros történelmi csúcsot állított fel. Ezt követően azonban a csütörtöki angliai terrorcselekmény-kísérlet hírére a piac a kereslet visszaesésétől kezdett rettegni, így aznap 3 százalékot szakadt a kurzus. A ma reggel életbe lépett izraeli tűzszünet további csökkenést eredményezhet az olajárakban.

Comments are closed.