A magazin sorozatában augusztusban először a XVIII. századot feldolgozó rész látható
A roma holokauszt legtragikusabb eseményeként, 1944. augusztus másodikán több ezer roma férfit, nőt és gyermeket gyilkoltak meg Auschwitzban. Az áldozatul esett összesen mintegy félmillió roma közül 23 ezren lelték itt halálukat. A roma holokauszt 62-ik évfordulója alkalmából a múlt héten országszerte tartottak megemlékezéseket. Budapesten az Országos Cigány Önkormányzat Dohány utcai székházában emlékeztek a roma áldozatokra.
Historia Romani III. rész
A romák történelmét bemutató filmsorozat harmadik része a XVIII. század eseményeit dolgozza fel. Megjeleníti a romák részvételét a Rákóczi szabadságharcban, továbbá bemutatja a romák szerepét a kor hazai munkamegosztásában. Áttekinti a Mária Teréziához és II. Józsefhez kötődő kényszerasszimilációs intézkedések hatásait, a romák kiváltságainak megszűnését, amely alapjaiban határozta meg későbbi hazai történelmüket.
A filmsorozat negyedik részét egy hét múlva nézhetik meg itt a Roma magazinban. Megköszönöm figyelmüket Ásén Devleszá, Fíc szánátosz, Viszontlátásra a jövőhéten!!!
A műsorvezető augusztus 7-én Horváth Éva

