Forrás: Magyar Rádió

A holokauszt roma áldozataira emlékeznek kedd délután Budapesten, az Országos Cigány Önkormányzat Dohány utcai székháza falán elhelyezett emléktáblánál.

A megemlékezésen jelen lesz a kormány és a négy parlamenti párt képviselője – közölte Kolompár Orbán, a szervezet elnöke. A Cigány Világszövetség kongresszusának határozata alapján 1972 óta emlékeznek meg a világ számos országában arról, hogy 1944. augusztus 2-án éjjel az auschwitz-birkenaui koncentrációs táborban néhány óra alatt több mint háromezer romát embert gyilkoltak meg.

MR

Comments are closed.