Június 29-én a Hamász 64 politikusát vették őrizetbe
Izrael szabadon engedte a palesztin törvényhozó tanács alelnökét, akit július 6-án vettek őrizetbe, amikor külföldi útjáról tért haza.
A politikust hétfőre virradó éjszaka engedtek szabadon. Haszan Hrejse elmondta, akkor vették őrizetbe, amikor Jordániából akart visszatérni Ciszjordániába.
Az alelnököt januárban választották meg függetlenként, de a Hamász iszlám fundamentalista mozgalom támogatásával. Izrael június 28. óta folytat offenzívát a kormányzó Hamász vezetői ellen, akiket felelősnek tart azért, hogy egy izraeli katonát palesztin fegyveresek elraboltak. Június 29-én a Hamász 64 miniszterét, parlamenti képviselőjét, polgármesterét és más vezetőjét vették őrizetbe Ciszjordániában egy minden korábbinál nagyobb razzia során.
hirado.hu/MTI

