Forrás: Magyar Rádió

Diplomáciai viszályt okozott Nagy-Britannia és az Egyesült Államok között az a két repülőgép, amelyeken Izraelbe szállítottak bombákat.

Egy szerdai értesülés szerint az amerikai kormány által bérelt két teherszállító repülőgép anélkül szállt le üzemanyagért a hétvégén egy skóciai reptéren, hogy arra engedélyt kaptak volna a londoni kormánytól.

Margaret Beckett, brit külügyminiszter jelezte: ha bebizonyosodik, hogy a bombaszállító repülőgépek valóban megálltak Skóciában, akkor Nagy-Britannia hivatalosan is tiltakozni fog Washingtonban az akció miatt.

MR

Comments are closed.