Forrás: Híradó

Az EU soros elnökségét ellátó Finnország külügyminisztere szerint így gyorsabban megoldódna a most fennálló közel-keleti konfliktus

Az Európai Unió fontolóra vette békefenntartó csapatok Libanonba küldését, hogy segítsen véget vetni az Izrael és a Hezbollah síita szervezet között kitört összecsapásoknak – közölte hétfőn Erkki Tuomoija, az EU soros elnökségét ellátó Finnország külügyminisztere.

Az Európai Unió vagy az ENSZ békefenntartó erőket vezényelhetne a térségbe – fogalmazott Tuomoija, aki tulajdonképpen a szentpétervári G8-as csúcstalálkozón tartózkodó Tony Blair brit kormányfő szavait ismételte meg.

Blair nem sokkal korábban annak a véleményének adott hangot, hogy az ellenségeskedéseknek csak egy módon lehet véget vetni, mégpedig úgy, hogy békefenntartókat küldenek a térségbe a Hezbollah Izrael elleni rakétatámadásainak a leállítására.

hirado.hu/MTI

Comments are closed.