Forrás: Magyar Rádió

Az ismét kiéleződött közel-Keleti helyzet az egyik központi témája lesz a G8-ak szentpétervári csúcstalálkozójának.

A hét legfejlettebb ipari állam és Oroszország vezetői között komoly viták várhatók az izraeli-libanoni harcokról, hiszen míg az Egyesült Államok védelmébe vette az izraeli katonai akciót, Oroszország és Franciaország élesen bírálta azt.

A háromnapos találkozón várhatóan szóba kerül az ukrán politikai válság is, ami főként a gázszállítások miatt fontos, valamint az iráni és az észak-koreai atomprogram.

Az állam- és kormányfők, köztük az amerikai és az orosz elnök, valószínűleg megpróbálnak haladást elérni a világkereskedelem liberalizációjában is.

A tanácskozás előtt Putyin orosz és Bush amerikai elnök külön találkozót tart.

MR

Comments are closed.