Az izraeli kormány engedélyezte, hogy a hadsereg folytassa az offenzívát a Gázai övezetben – jelentette az izraeli rádió Ehud Olmert kormányfő és Amír Perec védelmi miniszter esti megbeszélése után.
A hadsereg máris összevonta gyalogsági erőit és páncélosait, hogy felkészüljenek egy újabb akcióra a Gázai övezetben a több mint két hete elrabolt izraeli katona kiszabadítása, valamint a Dél-Izrael elleni palesztin rakétatámadások megfékezése érdekében.
A Gázai övezetben többen megsérültek, amikor reggel izraeli gépek rakétát lőttek ki rakétakilövő állásokat előkészítő palesztinokra.
MR

