Gázában az izraeli légierő egy héten belül másodszor lőtte a palesztin belügyminisztérium épületét. A támadásban négy palesztin megsebesült – közölték szemtanúk és kórházi források.
Az izraeliek légicsapást mértek a palesztin területeken kormányzó Hamász mozgalom egyik kiképző táborára is a Gázai övezet déli részén. A létesítményt időben kiürítették, így ebben a támadásban senki nem sebesült meg.
Az izraeli légierő azután indított újabb támadást palesztin célpontok ellen, hogy a Hamász fegyveresei Kasszám típusú rakétát lőttek ki az izraeli Askelón városára.
MR

