Forrás: Magyar Rádió

Újabb rakétát lőttek ki a Gáza övezetből az izraeli Ashkelon városba, egy ember megsérült. Az izraeli kormányfő közben parancsot adott a hadseregnek, hogy terjesszék ki a Gáza övezetben megkezdett katonai akciókat.

Ugyanakkor az utóbbi napokban felerősödött izraeli-palesztin konfliktusban közvetítő egyiptomi diplomaták jelezték, a palesztin fegyveresek elengednék a másfél hete elrabolt izraeli katonát, ha Izrael közzétenne egy menetrendet, mikor enged szabadon izraeli börtönökben fogva tartott palesztinokat.

Tel-Aviv ezt nem fogadta el, viszont közölte: az év vége előtt elengedne bizonyos foglyokat, ha az izraeli katonát szabadon engedik a palesztinok – állítják egyiptomi források.

MR

Comments are closed.