Forrás: Magyar Rádió

Izraeli katonák hatoltak be hajnalban a Gázai övezet északi részébe, első ízben azóta, hogy palesztin harcosok elraboltak egy izraeli katonát.

Az izraeli hadsereg szóvivője szerint az akcióban korlátozott számú katona vesz részt, alagutakat és robbanó szerkezeteket keresnek. Ugyanakkor több ezer katonát és több tucat harckocsit vezényeltek néhány száz méterre az övezet határára és várják, hogy a kormány zöld utat adjon a terület esetleges újabb elfoglalásához.

Ehud Olmert izraeli kormányfő tegnap parancsot adott a hadseregnek: teljes erőbevetéssel kutassanak az egy hete elrabolt izraeli tizedes után.

MR

Comments are closed.