Két palesztin meghalt, egy megsebesült az izraeli légierő tegnap esti légicsapásában. A Gázai övezetben végrehajtott támadás során a zsidó állam hadserege rakétát lőtt ki egy személygépkocsira, amelyben az Iszlám Dzsihád palesztin szervezet tagjai utaztak.
Az áldozatokat az izraeli hatóságok házilagos készítésű rakétákkal elkövetett támadások miatt körözték. A légiakciót órákkal azután hajtották végre, hogy a Hamász fegyveresei visszautasították a palesztin kormány megújított fegyerszüneti ajánlatát.

