Tíz év után ismét beszédet mondhatott az izraeli miniszterelnök az amerikai kongresszusban. Utoljára Benjamin Netanjahut, előtte pedig Simon Pereszt és Jichak Rabint érte az a megtiszteltetés, hogy megszólalhattak ezen a fórumon.
Olmert először megerősítette az amerikai és az izraeli nép örök barátságát, majd a közös terrorfenyegetésről szólt. Tárgyalni invitálta Mahmúd Abbász palesztin elnököt és elutasította a Hamász kormánnyal az egyezkedést mindaddig, amíg nem ismerik el Izrael létét.
Fölvázolta Izrael egyoldalú kivonulásának tovább folytatását Ciszjordánia egy részéről, amennyiben a palesztin oldalon nem sikerül megfelelő partnert találni a megállapodásokhoz. Majd nemzetközi lépéseket sürgetett az iráni atommal szemben.
Shiri Zsuzsa (Jeruzsálem), MR

