Forrás: Híradó

Egy palesztin tulajdonban lévő házból azokat az izraeli telepeseket akarták kilakoltatni, akik egy hónappal ezelőtt jogtalanul foglalták el az épületet

A telepesek kilakoltatásáról pénteken döntött a legfelsőbb bíróság. Az erőszakos kilakoltatás azután kezdődött meg, hogy a telepesek békés távozásáról folyó tárgyalások kudarcba fulladtak.

Vasárnap hajnalban a kilakoltatásra felkészülő biztonsági erők és a tiltakozó telepesek közötti összecsapásoknak 10 – más források szerint 13 – sebesültje volt.

hirado.hu/MTI

Comments are closed.