Forrás: Magyar Rádió

A Gázai-övezet északi részét lőtte az izraeli hadsereg, azután hogy a palesztinok hat rakétát lőttek ki a térségből Izrael területére.

A hadsereg röplapokon figyelmeztette a palesztin lakosságot, hogy még keményebb megtorlásra számíthatnak, ha folytatódnak az izraeli célpontok elleni rakétatámadások.

Pénteken öt palesztin halt meg, négyen megsebesültek, amikor egy izraeli robotrepülőgép légi csapást mért a Népi Ellenállás Bizottságai nevű palesztin radikális csoport, Gázai övezetben lévő kiképzőbázisára. A támadás miatt a csoport bosszút esküdött, azt ígérve, hogy öngyilkos merényleteket hajt végre és legalább száz rakétát lő ki Izraelre.

MR

Comments are closed.