Forrás: Magyar Rádió

A palesztin kormányfő szerint az Egyesült Államok akadályozta meg, hogy külföldről közvetlenül a palesztin köztisztviselők számlájára utalják a bérüket.

Iszmail Haníje Gázában elmondta, hogy a Hamász-kormány külföldön előteremtette a bérek kifizetéséhez szükséges pénzt, de azt nem tudják palesztin területre juttatni. Haníja kormányfő úgy vélte: Washington nyomást is gyakorolt, hogy megakadályozza a fizetések átutalását.

A palesztin állami intézmények több mint egy hónapi bérrel tartoznak az alkalmazottaknak, mert Izrael és a Nyugat megtiltotta a Hamász-kormány finanszírozását.

MR

Comments are closed.