Forrás: Magyar Rádió

Izraelben a választásokon győztes Kadima újabb párttal kötött szövetséget, így már elegendő koalíciós partnert nyert meg a kormányzáshoz.

Az ultraortodox Sasz párttal aláírt megállapodás után a Kadima vezette koalíció 67 képviselőt tudhat maga mögött a 120 fős izraeli parlamentben.

A helyi média szerint az új kabinet csütörtökön akár már esküt is tehet.

MR

Comments are closed.