Múlt héten Izraelben azonosították a vírust
A Gázai övezetre is átterjedt a madárinfluenza halálos, H5N1-es vírusa, amelyet a múlt héten még Izraelben azonosítottak – jelentette be szerdán egy palesztin mezőgazdasági tisztségviselő.
Az illetékes nem szolgált részletekkel, mindössze annyit árult el, hogy a vírusra az izraeli határhoz közeli térségben bukkantak rá.
A hírt az izraeli mezőgazdasági minisztérium is megerősítette. „A Palesztin Hatóság által küldött szárnyasok mintáin elvégzett első vizsgálatok a vírus H5-ös típusának jelenlétét mutatták ki” – közölte a tárca szóvivője, hozzátéve: „Annak megállapítására, hogy a H5N1-es vírusról van-e szó, még további vizsgálatokat kell elvégezni.”
A Palesztin Hatóság még kedden rendkívüli intézkedéseket hozott abban a reményben, hogy megakadályozhatja a járvány átterjedését az általa ellenőrzött területekre.
A H5N1-es kórokozót a szomszédos Egyiptomban is azonosították már, Izrael pedig több százezer pulykát és más baromfit ölt le néhány, a Gázai övezethez közel fekvő farmon, hogy elejét vegye a járványnak.
hirado.hu/MTI