A palesztin Fatah mozgalom törvényhozói úgy döntöttek, hogy nem csatlakoznak a Hamasz vezette koalíciós kormányhoz. A döntést még a mozgalom forradalmi tanácsának is jóvá kell hagynia.
A Mahmúd Abbasz palesztin elnök által vezetett Fatah egyebek mellett azzal indokolta a határozatot, hogy a Hamasz nem ismeri el az Izraellel korábban megkötött békeegyezményeket.
A Hamász Moszkvában tárgyaló vezetői azt közölték, hogy bár jobban szeretnének partneri viszonyt a Fatahhal, 74 képviselői helyük és négy független képviselő garantált támogatása elegendő lehet a Fatah nélkül is.
A Hamász ragaszkodik fegyveres szervezetéhez
A Hamasz elutasította azt az orosz felszólítást, hogy ismerje el Izraelt, és fegyverezze le fegyveres szárnyát. Háled Mesaal, a Hamász politikai vezetője Moszkvában azt mondta: világossá tették az orosz vezetők előtt, hogy a fegyvereseknek nem lesz belpolitikai szerepük, csak az izraeli megszállással szemben fognak fellépni.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter pénteken közölte a palesztin szervezet Moszkvában tárgyaló küldöttségével, hogy el kell ismernie Izrael létezéshez való jogát, és tiszteletben kell tartania az ideiglenes békeszerződéseket.
MR

