Forrás: MA

Papírt égettek a lábujjai között, megerőszakolták, és végignézették vele, amint édesanyját brutálisan megverik, szexuálisan zaklatják.

2006.02.20 07:44 Népszabadság

Látta, ahogy a szakadatlan ütlegeléstől egy várandós asszony elvetél. Társaival együtt egy nap kiterelték a Duna-partra, ahol egyenként belelőtték őket a jeges folyóba. Suzanne Nozick valahogy elkerülte a neki szánt golyót, és miközben édesanyja mellette fulladt a folyóba, ő a partra úszott.

A 82 éves Nozickot a második világháború utolsó hónapjaiban tartották fogva a Hűség Házában (a hírhedt Andrássy út 60.-ban) a Nyilaskeresztes Párt tagjai. Történetét a hét végén mondta el a melbourne-i Zsidó Holokauszt Központban tartott sajtótájékoztatón. Vallomása újabb bizonyítékként szolgál majd az Ausztráliában élő Polgár Lajos elleni perben. Polgár – aki már elismerte, hogy a Hűség Házának egyik vezetője volt – azt állítja, hogy nem tudott a kínzásokról.

A Melbourne-ben élő Nozick nem emlékszik arra, hogy találkozott volna Polgárral. – Sötét volt, kínoztak minket, nem néztük az arcukat – mondta a sajtótájékoztatón.

Comments are closed.