Forrás: Index

Izraeli katonák megölték az Iszlám Dzsihád egyik magas rangú katonai vezetőjét, amit a szélsőséges palesztin szervezet rakétatámadással torolt meg. Izrael válaszul hétfő este tüzérségi tűz alá vette a támadás kiindulópontját a Gázai övezetben. Az izraeli közszolgálati rádió beszámolója szerint a vasárnap esti rajtaütésben megölt Luai asz-Szaadi kiemelt célpontnak számított, mivel több, izraeli városokban elkövetett pokolgépes merényletért tartották felelősnek. Ő volt az Iszlám Dzsihád katonai szárnya, az al-Kudsz Brigádok ciszjordániai vezetője, s egyben a legmagasabb rangú palesztin fegyveres vezető, akit a februárban életbe lépett izraeli-palesztin tűzszünet óta megöltek vagy őrizetbe vettek izraeliek. Az Iszlám Dzsihád bosszút esküdött. „Megtorlásunk e bűntettért példátlan lesz” – mondta Abu Abdalláh szóvivő. „Reakciónk megfelel majd a (megölt) férfi rangjának – fűzte hozzá Abu al-Kászem, az Iszlám Dzsihád politikai szárnyának vezetője. – Az izraeliek drágán megfizetnek ezért.”

Comments are closed.