Forrás: Hírtv

Izraeli katonák rajtaütésben megölték a palesztin Iszlám Dzsihád katonai szárnyának egyik ciszjordániai vezetőjét. A katonák a Túl-Karmi menekülttáborban fegyveresek után kutattak, akiket izraeli nagyvárosokban elövetett, pokolgépes merénylet elkövetésével vádolnak.

A férfi a legmagasabb rangú palesztin fegyveres vezető, akit a februárban életbe lépett izraeli-palesztin tűzszünet óta megöltek az izraeliek. Az incidens helyszínétől nem messze lelőttek egy másik palesztint is, aki fegyvert szegezett az izraeli katonákra. Az Iszlám Dzsihád bosszút fogadott az akcióért.

Comments are closed.