Izraeli katonák rajtaütésben megölték a palesztin Iszlám Dzsihád katonai szárnyának egyik ciszjordániai vezetőjét. A katonák a Túl-Karmi menekülttáborban fegyveresek után kutattak, akiket izraeli nagyvárosokban elövetett, pokolgépes merénylet elkövetésével vádolnak.
A férfi a legmagasabb rangú palesztin fegyveres vezető, akit a februárban életbe lépett izraeli-palesztin tűzszünet óta megöltek az izraeliek. Az incidens helyszínétől nem messze lelőttek egy másik palesztint is, aki fegyvert szegezett az izraeli katonákra. Az Iszlám Dzsihád bosszút fogadott az akcióért.

