Forrás: Híradó

A 18 éves palesztin benzines palackot dobott a hadsereg egyik járművére

Izraeli katonák lelőttek egy fiatal palesztint csütörtökön a Ciszjordánia déli részén fekvő Huszan faluban, Betlehem közelében – közölték palesztin biztonsági források.

A fiatalembert azután lőtték le, hogy kövekkel támadt a katonákra. Az izraeli hadsereg is megerősítette az esetet, de egy szóvivő szerint a 18 éves palesztin benzines palackot dobott a hadsereg egyik járművére.

Ezzel már 4848-an vesztették életüket a 2000 szeptemberében kitört palesztin felkelésben, többségükben palesztinok, de az izraeli áldozatok száma is meghaladja az ezret.

hirado.hu/MTI

Comments are closed.