A budapesti XII. kerületben szombaton felavatják a II. világháború áldozatainak turulmadaras emlékművét, annak ellenére, hogy építéséhez a fővárosi közgyűlés nem járult hozzá – jelentette be a helyi polgármester az egyik kereskedelmi rádióban.
A fideszes Mitnyan György múlt vasárnap felavatta a szintén engedély nélkül épült Igazak Falát is, amelyet a világháború alatt zsidókat mentők emlékének szenteltek.
A turulmadaras emlékmű ellen korábban SZDSZ-es képviselők tiltakoztak, mert szerintük a turul, mint jelkép sokak érzékenységét sértheti.
MR

