Forrás: Magyar Rádió

A budapesti XII. kerületben szombaton felavatják a II. világháború áldozatainak turulmadaras emlékművét, annak ellenére, hogy építéséhez a fővárosi közgyűlés nem járult hozzá – jelentette be a helyi polgármester az egyik kereskedelmi rádióban.

A fideszes Mitnyan György múlt vasárnap felavatta a szintén engedély nélkül épült Igazak Falát is, amelyet a világháború alatt zsidókat mentők emlékének szenteltek.

A turulmadaras emlékmű ellen korábban SZDSZ-es képviselők tiltakoztak, mert szerintük a turul, mint jelkép sokak érzékenységét sértheti.

MR

Comments are closed.