Forrás: MA

Miután a magyar férfi junior kézilabda válogatott elszenvedte első vereségét a szlovénokkal szemben, sokan már temették a magyar fiúkat, hiszen a következő találkozón legalább négy góllal kellett győzni a szerbek fellett az elődöntőbe jutásért.

2005.08.26 14:14 MOB

Aztán a románok gondoskodtak arról, hogy a papirforma felboruljon.

Szomszédaink akiket mi kilenccel vertünk öt góllal győzött Szlovénia ellen, ezzel megnyítva a magyarok számára az útat az elődöntőbe.

Ágy már a Magyarország-Szerbia-Montenegró meccs kezdete előtt eldőlt: szombaton az elődöntőben léphet pályára Tóth László csapata, hiszen akár 20 gólos vereség is belefért volna a szerbek ellen.

A magyar fiúk és természetesen a bujtosi csarnok népe győzelmet remélt Császáréktól, akik igyekeztek megfelelni az igényeknek.

Az első félidőben rendre a vendégek vezettek, röpke pillanatra sikerült egyenlíteni, majd a szünetet követően ádáz küzdelemben fordított a házigazda. A kőkeményen védekező csapatok csatájában, óriási izgalmak közepette, Puticsnak az utolsó percben lőtt góljával a magyarok kerekedtek felül.

Császárék a vb egyik legnagyobb favoritjainak tartott dánokkal találkoznak a szombati, nyíregyházi elődöntőben, míg a szerbekre a németek várnak.

Mestermérleg :

„Hősies küzdelemben, rendkívül agresszív, kemény védekezéssel, extra kapusteljesítménnyel és a második félidőben jó támadójátékkal sikerült legyőznünk a szimpatikusan küzdő szerbeket. ” – mondta Tóth László, a magyar válogatott edzője

Férfi junior vb, középdöntő, harmadik forduló:

E csoport:

Magyarország – Szerbia-Montenegró 24-23 (11-12)

magyar góldobók:Császár 8 (1), Putics 6 (1), Nagy K. 5 (1), Szalafai 2, Grebenár, Dubai és Pálos 1-1

Kiállítás: 4 /8 perc, Hétméteres: 5/3, 4/2

Izrael-Argentína 40-35 (14-17), Románia-Szlovénia 30-25 (15-10)

A csoport végeredménye: 1.Magyarország 8, 2.Szerbia és Montenegro 8, 3.Románia 6, 4.Szlovénia 6, 5.Izrael 2, 6.Argentina 0

F csoport:

Izland-Koreai Köztársaság 34-33 (15-17), Spanyolország-Egyiptom 29-26 (13-13), Németország-Dánia 29-27 (13-13)

A csoport végeredménye: 1.Németország 8, 2.Dánia 8, 3.Spanyolország 6, 4.Egyiptom 6, 5.Izland 2, 6.Korea 0