Forrás: Origo

Noha a csütörtöki korábbi programban a románok öt góllal legyőzték a szlovénokat, és ezzel a magyarok kedvező helyzetbe kerültek az elődöntőbe kerülést illetően, azért a hazaiak a nap zárótalálkozóján bravúros teljesítménnyel felülmúlták az eddig veretlen szerb-montenegróiakat, és ezzel a középdöntős csoportjuk élén végeztek a férfi junior kézilabda-világbajnokságon.

Eredmények, középdöntő, utolsó forduló:

felsőház (1-12. helyért):

F csoport (Nyíregyháza):

MAGYARORSZÁG – Szerbia-Montenegró 24-23 (11-12)

Izrael – Argentína 40-35 (14-17)

Románia – Szlovénia 30-25 (15-10)

A csoport végeredménye:

1. MAGYARORSZÁG 8 pont (167-134)

2. Szerbia-Montenegró 8 pont (154-135)

3. Románia 6 (154-145)

4. Szlovénia 6 (161-148)

5. Izrael 2 (147-184)

6. Argentína 0 (123-145)

E csoport (Miskolc):

Izland – Koreai Köztársaság 34-33 (15-17)

Spanyolország – Egyiptom 29-26 (13-13)

Németország – Dánia 29-27 (13-13)

A csoport végeredménye:

1. Németország 8 (156-145)

2. Dánia 8 pont (161-133)

3. Spanyolország 6 (150-150)

4. Egyiptom 6 (154-150)

5. Izland 2 (142-158)

6. Koreai Köztársaság 0 (149-173)

alsóház (13-20. helyért), 3. forduló:

G csoport (Ózd):

Csehország – Svédország 32-25 (17-13)

Tunézia – Kongó 50-29 (25-14)

A csoport végeredménye:

1. Csehország 6 (106-68)

2. Svédország 3 pont (92-74)

3. Tunézia 3 (102-92)

4. Kongó 0 (62-128)

H csoport (Csenger):

Brazília – Chile 29-20 (15-8)

Franciaország – Kuvait 33-19 (17-9)

A csoport végeredménye:

1. Franciaország 6 (94-58)

2. Brazília 4 (83-68)

3. Kuvait 2 (74-93)

4. Chile 0 (65-97)

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.

A további program:

szombat:

elődöntő:

Németország – Szerbia-Montenegró 16.30 ó, Nyíregyháza

Dánia – MAGYARORSZÁG 19, Nyíregyháza

a 19. helyért: Kongó – Chile 10.30, Nagykálló

a 17. helyért: Tunézia – Kuvait 10.30, Fehérgyarmat

a 11. helyért: Argentína – Koreai Köztársaság 10.30, Szerencs

a 9. helyért: Izland – Izrael 10.30, Mezőkövesd

a 7. helyért: Szlovénia – Egyiptom 16, Miskolc

az 5. helyért: Spanyolország – Románia 18.30, Miskolc

vasárnap:

döntő: 17 ó, Nyíregyháza

a 3. helyért: 14.30, Nyíregyháza

a 13. helyért: Franciaország – Csehország 10.30, Mezőkövesd

a 15. helyért: Svédország – Brazília 10.30, Nagykálló

(MTI)

Comments are closed.