Forrás: Híradó

A legutóbbi, 2003-as gainesville-i kajak-kenu világbajnokság dobogósai és a magyarok eredményei

1000 m:férfiak:k-1:1. BEN FOUHY (ÚJ-ZÉLAND)2. Adam van Koeverden (Kanada)3. Nathan Baggaley (Ausztrália)…12. Benkő Zoltán

k-2:1. MARCUS OSCARSON, HENRIK NILSSON (SVÉDORSZÁG)2. Bob Maesen, Wouter D,Haene (Belgium)3. Tim Huth, Marko Herszel (Németország)…9. Bártfai Krisztián, Bauer Márton

k-4:1. SZLOVÁKIA (RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLCEK, JURAJ BACA)2. Magyarország (Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, Kökény Roland, Veréb Krisztián)3. Németország (Andreas Ihle, Mark Zabel, Björn Bach, Stefan Ulm)

c-1:1. ANDREAS DITTMER (NÉMETORSZÁG)2. David Cal Figueroa (Spanyolország)3. Makszim Opaljev (Oroszország)…9. Fürdök Gábor

c-2:1. SILVIU SIMIOCENCU, FLORIN POPESCU (ROMÁNIA)2. Alekszandr Kovaljev, Alekszandr Kosztoglod (Oroszország)3. Kozmann György, Kolonics György

c-4:1. MAGYARORSZÁG (HÜTTNER CSABA, JOÓB MÁRTON, PULAI IMRE, NOVÁK FERENC)2. Kanada (Attila Buday, Tamas Buday, Maxim Boilard, Dmitri Joukovski)3. Lengyelország (Andrzej Jezierski, Roman Rynkiewicz, Adam Ginter, Wojciech Tyszynski)

nők:k-1:1. KOVÁCS KATALIN2. Katrin Wagner (Németország)3. Lior Karmi (Izrael)

k-2:1. PAKSY TÁMEA, BENEDEK DALMA2. Manuela Mucke, Nadine Opgen-Rhein (Németország)3. Caroline Brunet, Mylanie Barre (Kanada)

k-4:1. MAGYARORSZÁG (DÉKÁNY KINGA, FAZEKAS KRISZTINA, RASZTÓTZKY ESZTER, JANICS NATASA)2. Ukrajna (Olena Cserevatova, Tatjana Szemikina, Marija Ralcseva, Ina Oszipenko)3. Ausztrália (Paula Harvey, Chantal Meek, Amanda Rankin, Katrin Kieseler)

500 m:férfiak:k-1:1. NATHAN BAGGALEY (AUSZTRÁLIA)2. Carlos Perez Rial (Spanyolország)3. Lutz Altepost (Németország)…7. Vereckei Ákos

k-2:1. RONALD RAUHE, TIM WIESKÖTTER (NÉMETORSZÁG)2. Raman Pjatrusenka, Vagyim Mahnyev (Fehéroroszország)3. Alvydas Duonela, Egidijus Balciunas (Litvánia)…7. Kammerer Zoltán, Veréb Krisztián

k-4:1. SZLOVÁKIA (RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLCEK, JURAJ BACA)2. Románia (Vasile Curuzan, Marian Baban, Alexandru Bogdan Ceausu, Nicu Romica Serban)3. Oroszország (Alekszandr Ivanik, Anatolij Tiscsenko, Oleg Gorobij, Vlagyimir Grusiknyin)4. Magyarország (Gyökös Lajos, Beé István, Kökény Roland, Horváth Gábor)

c-1:1. ANDREAS DITTMER (NÉMETORSZÁG)2. Makszim Opaljev (Oroszország)3. Martin Doktor (Csehország)…9. Kolonics György

c-2:1. PAWEL BARASZKIEWICZ, DANIEL JEDRASZKO (LENGYELORSZÁG)2. Szergej Ulegin, Alekszandr Kosztoglod (Oroszország)3. Silviu Simiocenkcu, Florin Popescu (Románia)…5. Kozmann György, Kolonics György

c-4:1. ROMÁNIA (SILVIU SIMIOCENCU, FLORIN POPESCU, MITICA PRICOP, PETRE CONDRAT)2. Lengyelország (Adam Ginter, Lukasz Woszczynski, Marcin Grzybowski, Michal Sliwinski)3. Magyarország (Hüttner Csaba, Fürdök Gábor, Pulai Imre, Novák Ferenc)

nők:k-1:1. KOVÁCS KATALIN2. Caroline Brunet (Kanada)3. Aneta Pastuszka (Lengyelország)

k-2:1. SZABÓ SZILVIA, BÓTA KINGA2. Bonka Pindzeva, Deljana Dacheva (Bulgária)3. Beata Sokolowska-Kulasza, Joanna Skowron (Lengyelország)

k-4:1. MAGYARORSZÁG (KOVÁCS KATALIN, SZABÓ SZILVIA, VISKI ERZSÉBET, BÓTA KINGA)2. Lengyelország (Karolina Sadalska, Malgorzata Czajczynska, Aneta Bialkowska, Joanna Skowron)3. Spanyolország (Maria Isabela Garcia Suarez, Beatriz Manchon Portillo, Jana Smidakova, Teresa Portela Rivas)

200 m:férfiak:k-1:1. RONALD RAUHE (NÉMETORSZÁG)2. Fehérvári Vince (Ausztrália)3. Anton Rjahov (Üzbegisztán)…14. Babella Balázs

k-2:1. ALVYDAS DUONELA, EGIDIJUS BALCIUNAS (LITVÁNIA)2. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Lengyelország)3. Ronald Rauhe, Tim Wieskötter (Németország)…8. Kadler Viktor, Beé István

k-4:1. UKRAJNA (OLEKSZIJ SZLIVINSZKIJ, MIHAJLO LUCSNYIK, MIKOLA ZAJCSENKOV, ANDRIJ BORZUKOV)2. Románia (Vasile Curuzan, Marian Baban, Alexandru Bogdan Ceausu, Nicu Romica Serban)3. Spanyolország (Manuel Munoz Arestoy, Jaime Acuna Iglesias, Aique Gonzalez Comesana, Oier Aizpurua Aranzadi)…5. Magyarország (Kadler Viktor, Beé István, Babella Balázs, Molnár Péter)

c-1:1. MAKSZIM OPALJEV (OROSZORSZÁG)2. Martin Doktor (Csehország)3. Adreas Dittmer (Németország)…18. Malomsoki Sándor

c-2:1. PAWEL BARASZKIEWICZ, DANIEL JEDRASZKO (LENGYELORSZÁG)2. Petr Fuksa, Petr Netusil (Csehország)3. Szerhij Klimnyuk, Dmitrij Szablin (Ukrajna)…7. Malomsoki Sándor, Vasali László

c-4:1. MAGYARORSZÁG (MALOMSOKI SÁNDOR, VASALI LÁSZLÓ, KOZMANN GYÖRGY, KOLONICS GYÖRGY)2. Csehország (Petr Fuksa, Petr Netusil, Jan Brecka, Karel Kozisek)3. Románia (Silviu Simiocencu, Florin Popescu, Mitica Pricop, Petre Condrat)

nők:k-1:1. CAROLINE BRUNET (KANADA)2. Teresa Portela Rivas (Spanyolország)3. Paksy Tímea

k-2:1. PAKSY TÁMEA, PATYI MELINDA2. Teresa Portela Rivas, Beatriz Manchon Portillo (Spanyolország)3. Aneta Pastuszka, Beata Sokolowska-Kulesza (Lengyelország)

k-4:1. MAGYARORSZÁG (KOVÁCS KATALIN, SZABÓ SZILVIA, VISKI ERZSÉBET, BÓTA KINGA)2. Spanyolország (Maria Isabel Garcia Suarez, Beatriz Manchon Portillo, Jana Smidakova, Teresa Portela Rivas)3. Lengyelország (Karolina Sadalska, Aneta Pastuszka, Beata Sokolowska-Kulesza, Joanna Skowron)

mti

Comments are closed.