Forrás: Origo

Az első helyen kiemelt Andre Agassi bejutott a Los Angelesben zajló 380 ezer dollár összdíjazású férfitenisz-torna elődöntőjébe, miután három játszmában legyőzte a thaiföldi Paradorn Srichaphant.

Gaudio-Verdasco finálé lesz Kitzbühelben

A 35 éves amerikai klasszis a párizsi Grand Slam-torna első fordulójában elszenvedett veresége óta először versenyez.

Eredmények, negyeddöntő:

Agassi (amerikai, 1.) – Srichaphan (thaiföldi) 6:2, 4:6, 6:4

Chela (argentin) – Malisse (belga) 6:4, 7:6 (7-3)

Hrbaty (szlovák, 2.) – Mello (brazil) 4:6, 7:6 (11-9), 6:2

Muller (luxemburgi) – Ginepri (amerikai) 7:6 (7-5), 7:5

A 340 ezer euró összdíjazású horvátországi Umagban rendezett férfitorna negyeddöntőjében Moya és Coria is továbbjutott.

Moya (spanyol, 6.) – Ferrer (spanyol, 4.) 6:4, 0:6, 6:3

Coria (argentin, 2.) – Ferrero (spanyol, 7.) 6:3, 6:0

Volandri (olasz, 8.) – Robredo (spanyol, 3.) 3:6, 6:3, 6:3

Novak (cseh, 5.) – Dlouhy (cseh) 6:0, 6:3

Az esélyesek magabiztosan kerültek be az elődöntőbe az 585 ezer dollár összdíjazású stanfordi női tornán.

V. Williams (amerikai, 2.) – Jankovic (szerb-montenegrói, 7.) 6:3, 6:3

Schnyder (svájci, 3.) – Benesova (cseh) 6:2, 6:1

Clijsters (belga, 4.) – Hantuchova (szlovák) 6:3, 6:1

Grönefeld (német) – Dechy (francia, 6.) 2:6, 6:2, 6:3

A 625 ezer euró összdíjazású ausztriai (Kitzbühel) salakpályás férfitornán Gaudio-Verdasco döntőre kerül sor.

Smashnova-Castano döntőre kerül sor a Rómain

Elsőként a kolumbiai Catalina Castano jutott be a 140 ezer dollár összdíjazású Budapest Grand Prix nőitenisz-torna döntőjébe, miután három játszmában legyőzte a spanyol Laura Pous Tiót. A nyitószettben a spanyol Tio rövidítésben még jobbnak bizonyult, azonban a folytatásban Castano csupán egy játékot veszített.

Castano után az első helyen kiemelt izraeli Anna Smashnova jutott be a döntőbe, miután gond nélkül legyőzte a negyedikként rangsorolt horvát Jelena Kostanicot. Smashnova az előző körben pontosan ugyanilyen arányban győzött Kapros Anikó ellen.