Forrás: MNO

Az átfogó, terrorizmusellenes ENSZ-egyezmény körüli vita korábban azért akadt meg, mert a tagországok nem tudtak megegyezni: minek minősüljenek a palesztin öngyilkos merényletek, illetve az izraeli katonai akciók Ciszjordániában és a Gázai övezetben.

Átfogó nemzetközi terrorizmusellenes egyezményt sürgetett Kofi Annan ENSZ-főtitkár hétfőn New Yorkban.

Kofi Annan közölte: az egyiptomi és a nagy-britanniai pokolgépes merényletek után új jogi eszközöket kell adni az országoknak a szélsőségesekkel szembeni harchoz.

Az egyezmény körüli vita korábban azért akadt meg, mert a tagországok nem tudtak megegyezni: minek minősüljenek a palesztin öngyilkos merényletek, illetve az izraeli katonai akciók Ciszjordániában és a Gáza-övezetben.

Az ENSZ főtitkára most a terrorizmus fogalmának meghatározására azt javasolja: nyilvánítsák bűncselekménynek a polgári lakosság szándékos megnyomorítását vagy meggyilkolását, függetlenül az elkövetők indokaitól.

Info Rádió

Comments are closed.