A szerencsétlenség okait bizottság vizsgálja
Legalább nyolc halottja és csaknem 200 sebesültje van a keddi izraeli balesetnek, amelyben egy személyvonat és egy teherautó ütközött. Tizenöt sérült állapota válságos.
Meir Sítrit izraeli közlekedési miniszter a közszolgálati rádióban bejelentette, hogy vizsgálóbizottságot hozott létre az Asdod dél-izraeli kikötőváros közelében bekövetkezett szerencsétlenség okainak kivizsgálására.
A teherautó – eddig ismeretlen okból – nyílt terepen rohant bele a vonatba. Ez volt Izrael történetének egyik legsúlyosabb vasút szerencsétlensége.
hirado.hu/MTI (fotó: Haaretz)

