Forrás: Híradó

Németh István csapata, a lengyel Sopot és a Báder Mártonnal felálló horvát Cibona Zagreb is vereséget szenvedett a férfi kosárlabda Euroliga középdöntőjének 5. fordulójában.

A nyeretlen lengyel gárda ezúttal a görög AEK Athén otthonában szenvedett vereséget. Az együttes magyar irányítója ennek ellenére nem játszott rosszul, hiszen 13 pontot és 3-3 lepattanót és gólpasszt szerzett és csapata második legeredményesebb játékosa volt. A Sopot az újabb kudarccal minden esélyét elvesztette, hogy bejusson a legjobb nyolc közé.

A címvédő izraeli Maccabi Tel Aviv csarnokában elbukó Cibonának (1 győzelem/négy vereség) ugyan még matematikai esélye maradt a továbbjutásra, ám ehhez 53 ponttal kellene legyőznie (!) a zárófordulóban a török Ülker Istanbult, és a mezőnyben egyedüli veretlenként álló, s már az előző kör után biztos negyeddöntős Maccabinak nyernie kell a Montepaschi Siena otthonában.

Báder kezdőként lépett pályára az izraeli találkozón, ám csupán tíz percet játszott, s nem szerzett pontot.

Eredmény, középdöntő, 5. forduló:D-csoport:Maccabi Tel Aviv (izraeli)-Cibona Zagreb (horvát) 83-75Ülker Istanbul (török)-Montepaschi Siena (olasz) 85-71

E-csoport:FC Barcelona (spanyol)-Pesaro (olasz) 87-101CSZKA Moszkva (orosz)-Real Madrid (spanyol) 89-73

F-csoport:Vitoria (spanyol)-Panathinaikosz (görög) 86-69Bologna (olasz)-Zalgiris Kaunas (litván) 87-74

G-csoport:AEK Athén (görög)-Sopot (lengyel) 81-70Treviso (olasz)-Efes Istanbul (török) 70-59