Forrás: Hírtv

A Dohány utcai zsinagógánál a szabadságharc több ezer zsidó áldozatára emlékeztek. A 160 ezres magyar seregben 20 ezer zsidó szolgált, egyszerű honvédként vagy orvosoként. A Kossuth-nótának még héber nyelvű változata is volt.

A kaddissal, az áldozatokért szóló imával emlékeztek rájuk.

Comments are closed.