Forrás: Hírtv

1969. március 7-én Izrael miniszterelnökévé választották Golda Meir-t. A munkapárti politikusnő széleskörű koalíciós kormányt hozott létre. Fontos diplomáciai lépéseket tett Izrael elszigeteltségének csökkentésére. 1972-ben Nicolae Ceaucescu Romániájába látogatott, egy évvel később a Vatikánban fogadta őt VI. Pál pápa. Az 1973. októberében az Izrael ellen indított egyiptomi és szíriai támadás politikai kudarccá vált számára. A jom kippuri háborút vizsgáló Agranat Bizottság elmarasztalta az ország katonai vezetését, ezért Golda Meir 1974. áprilisában lemondott. Népszerűsége töretlen volt, a helyi humor szerint ő volt „az egyetlen férfi a kormányban”.

Comments are closed.