Forrás: IndexEU: 250 millió eurós segély a palesztinoknak
február 10. 10:09
[eurohirek.hu]
Szerdán Brüsszelben 250 millió eurós támogatást jelentett be „egy élhető palesztin állam felépítéséhez” Benita Ferrero-Waldner, az EU külkapcsolatokért és szomszédsági politikáért felelős biztosa.
A politikus – aki az elmúlt napokban tett közel-keleti látogatást – aláhúzta: az Európai Unió a békefolyamat politikai és pénzügyi támogatója, minden eszközzel segíteni kívánja a reformokat, a Palesztin Hatóság intézményes felépítményeit, az infrastruktúra és az alapvető szolgáltatások újjáépítését, a palesztin nép életkörülményeinek jobbítását.
Izraeli és palesztin tárgyalópartnerei számára világossá tette: az EU csak normális körülmények közepette, a felek közötti elfogadható kapcsolat esetén tudja fenntartani a segítségnyújtást. Ferrero-Waldner elengedhetetlennek tartja továbbá, hogy Izrael biztosítson szabad mozgási lehetőséget a segélyszervezetek munkatársai, a palesztin munkások és áruk számára a palesztin gazdaság újjáélesztése érdekében.
Kapcsolódó anyagok:
Megsértették a tűzszünetet a palesztinok a Gázai övezetben
Küldje el ezt a hírt barátjának, ismerősének!

