[cikk] Bevásároltak a tanárnő pénzén
Az izraeli rendőrség elfogott két 13 éves diákot, akik ellopták tanárnőjük pénztárcáját, ellógtak az iskolából, majd elköltötték a pénzt.
2005.02.06 16:44 Spicy Press Hírügynökség
A két 13 éves fiú az egyik szünetben ellopta tanárnőjük pénztárcáját. A pénztárcában volt a tanárnő hitelkártyája és némi készpénz is. A fiúk úgy döntöttek bevásárló körútra indulnak. Több üzletbe is betértek, ahol DVD-ket vettek, a készpénzt pedig bőséges ebédre költötték el.
Amikor betértek a negyedik üzletbe, az eladó, a két fiatal láttán kételkedni kezdett abban, hogy jogosan van náluk a hitelkártya, és kihívta a rendőrséget. A rendőrök megvizsgálták a kártyát, tulajdonosát pedig azonnal értesítették.
‘Szigorúan büntetendő, amit a két fiú elkövetett, fiatal korukra tekintettel azonban, nem tarthatjuk őket őrizet alatt, így hazaengedtük őket.’- jelentette a rendőrség szóvivője.