Forrás: Origo

A wimbledoni bajnok Marija Sarapova, az US Open-győztes Szvetlana Kuznyecova, valamint Nagyja Petrova és Jelena Bovina győzelme révén női egyesben teljes orosz sikert hozott a francia nyílt teniszbajnokság szombat délelőtti programja. Mind a négy játékos a nyolcaddöntőbe jutott.

Ugyancsak bejutott (ha nehezen is) a 16 közé a 2003-ban győztes belga Justine Henin-Hardenne. A tizedik helyen kiemelt klasszis az első fordulóban Mandula Petrát búcsúztató spanyol Anabel Medina Garrigues ellen vette fel a küzdelmet, s az első játszmát 0:5 után végül 6:4-re elbukta.

A folytatásban aztán mindinkább a hosszú kihagyás után tavasszal rendkívül eredményesen visszatért Henin-Hardenne akarata érvényesült, a második szettet 6:2-re, a harmadikat pedig 6:3-ra hozta. A két évvel ezelőtti bajnok a tavalyi US Open győztesével, az orosz Szvetlana Kuznyecovával találkozik majd a negyeddöntőbe kerülésért.