A 18 éves Katya Piszetsky művészi tornász is megméretteti magát az athéni olimpián. Edzője Natasha Asmolov kevert orosz-héber nyelven javítja mozdulatait. A balett edző és a sportpszichológus is a volt Szovjetúnióból alijázott Izraelbe. De nem Piszetsky az egyetlen példa. Tegyük hozzá: hála istennek. A volt Szovjetúnióból származó atléták teszik ki ugyanis az izraeli olimpiai küldöttség közel felét az augusztusi athéni olimpiai játékokon. Számos edző és orvos is a volt Szovjetúnióból érkezett. 36 izraeli atlétából 15 orosz származású. Két maratoni futó Etiópiából érkezett. Ez egyébként az első alkalom, hogy Etiópiából érkezettek is helyett kaptak az olimpiai együttesben. Az izraeli küldöttség 11 versenyszámban, tájékozó futásban, dzsudóban, bírkózásban, karatében, teniszben, tornában, ritmikus gimansztikában, kajakban, úszásban, széllovaglásban és céllövésben képviselteti magát. A Jewish Agency az év végéig havonta 1500 dollárral egészíti ki e sportolók havi apanázsát. Reméljük sportolóink érmekkel, de főleg éppségben térnek haza Izraelbe. Erre egyébként óriás izraeli biztonsági kontingens ügyel majd.